De Alliance Française Roermond organiseert regelmatig gezellige culturele avonden. De voertaal van de soirées is Frans (F) of Nederlands (NL). Hieronder vindt u het programma:
Woensdag 14 oktober
Bob Latten, “la Grande Guerre”(NL).
Al jarenlang vertelt Bob Latten over de Eerste wereldoorlog in de meest ruime zin van het woord. In eigen woorden, met gedichten van o.a. Appolinaire, met bijzondere foto’s en tekeningen uit die tijd maar ook met muziek van b.v.Boris Vian en Jean Ferrat.
Zijn verhaal voert langs de oorzaken en gevolgen van de oorlog, de deelnemers en het strijdtoneel, bijzondere vrouwen, nieuwe ontwikkelingen en dit alles met de menselijke maat als uitgangspunt.
Bob Latten is bekend als auteur van boeken als onder meer “Poststempel Verdun”, “De verbeelding van 1914-19-18” en “Vrouwen in de Grote Oorlog” maar ook als gids over de slagvelden rondom Verdun.
Woensdag 25 november
Soirée Toon Dohmen, “De krochten van het Vourlé” (NL).
Pasgeleden verscheen de Nederlandse vertaling van “Les sous-sols du Révolu”(De krochten van het Vourlé), een stripboek van Marc-Antoine Mathieu over het Louvre; een bijzondere blik op zestig eeuwen beeldcultuur, van heel klassiek tot heel hedendaags.
Vertaler en journalist Toon Dohmen geeft een avondvullende lezing over dit boek in relatie tot de geschiedenis en culturele betekenis van het grootste museum ter wereld. Uiteraard geïllustreerd met pakkende beelden. Een boeiende avond voor nieuwsgierige lezers, kunstliefhebbers en historisch geïnteresseerden…kortom, voor alle liefhebbers van de Franse cultuur!
Woensdag 13 januari
Soirée Quiz Wim Kessels (NL)
Begin 2027 is het zover, vanwege groot succes is er weer een quiz-avond!
Deze avond is uitsluitend voor eigen ami(e)s toegankelijk.
Woensdag 3 maart
Soirée Entre Nous (F)
Ook dit jaar presenteren we weer vol trots een soirée gemaakt voor en door onze eigen cursisten en ami(e)s!
Een soirée met verrassende lezingen over boeiende onderwerpen. De lezingen zijn in het Frans, de vragen en antwoorden in het Nederlands.
Ook deze avond is uitsluitend toegankelijk voor onze eigen ami(e)s.
Woensdag 7 april
Soirée Marc Defossez (F)
Ontdek enkele Franse kazen die bij Nederlanders weinig bekend zijn: hun oorsprong, hun geschiedenis, hun productiewijze en de logica die er al eeuwenlang bestaat tussen een kaas en de streek waar deze wordt geproduceerd. Uiteraard is er ook een proeverij om uw kennis te testen!
