Reis naar Parijs

Un voyage à Paris pour les Amis

Dinsdag 10 juni 20.00u Voorbereidende avond in Hart-Haarlem

Zaterdag 4 oktober 2025 vertrek in de ochtend

Maandag 6 oktober 2025 terug aan einde van de dag

Géén gewone reis

NB: DE REIS IS VOL, u kunt niet meer boeken. Neem s.v.p. contact op met tres.kennemerland@afpb.nl als u op de wachtlijst wilt.

 

Alliance Française Kennemerland organiseert in  oktober een 3-daagse culturele, interactieve en educatieve reis naar Parijs!

Deze reis is niet bedoeld om de ‘highlights’ van Parijs te ontdekken, maar juist de plekjes waar u misschien nog nooit bent geweest.

Als participant neemt u actief deel aan de samenstelling van het programma:

Geef bij inschrijving één activiteit aan die u graag zou willen doen of een locatie die u zou willen bezoeken.  Dit kan zowel informatief als persoonlijk van aard zijn. Eenmaal in Parijs kunt u uw inbreng eventueel kort in het Frans toelichten aan de groep. Zo oefent iedereen een beetje extra zijn Frans en leren we elkaar beter kennen. Het is zeker geen verplichting, maar wel heel leuk en leerzaam voor zowel uzelf als de groep om dit te doen. Parijs door de ogen van de medecursisten zien geeft weer inspiratie om de stad te (her)ontdekken. Misschien bezoekt u iets waar u zelf anders nooit naartoe zou zijn gegaan, leert u weer iets nieuws en ontmoet u weer nieuwe mensen. 

De reis wordt begeleid door onze docent Mélanie, die u als Parijskenner vloeiend van het ene naar het andere te ontdekken plekje zal brengen. Zij zal ongetwijfeld uw verhaal kunnen aanvullen met haar uitgebreide kennis.

Tijdens een voorbereidende bijeenkomst op dinsdagavond 10 juni in Hart-Haarlem zal, aan de hand van uw eerste inbreng bij de inschrijving het voorlopig programma worden gepresenteerd. Het reisgezelschap maakt dan alvast een eerste kennis met elkaar en wordt er afgestemd wie er tijdens de reis iets gaat vertellen.

Parijs door de ogen van de medecursisten zien geeft weer inspiratie om de stad te (her)ontdekken

Uw reisbegeleider:

Chers apprenants et voyageurs,
Permettez moi de me présenter: je suis Mélanie, prof de Français depuis 15 ans dont deux années chez Alliance Française Kennemerland.
 
Dit jaar organiseer ik voor het eerst ook de educatieve reis naar Parijs. Het concept is ontstaan doordat we het afgelopen jaar ter afsluiting van de lessen met de toenmalige groep cursisten naar Parijs zijn gegaan. 
Voorafgaand aan de reis presenteerde iedereen kort wat hij of zij daar graag wilde doen. Aan de hand daarvan is er een definitief programma samengesteld. Eenmaal op locatie gaf een aantal cursisten ter plaatse een toelichting in het Frans over de activiteit. dit gaf een waardevolle toevoeging aan de reis. Het was zelfs zó geslaagd dat het plan ontstond dit aan alle leden aan te bieden.
 
Met een afgeronde studie in toerisme en als docent in het Voortgezet Onderwijs heb ik geregeld “schoolreisjes” naar Parijs georganiseerd. ik breng zelf ook minstens eenmaal per jaar een bezoek aan de lichtstad. Ik verdwaal graag in de stad, fietsend of wandelend, en probeer steeds weer een ander deel van Parijs te ontdekken. Het eten en de sfeer proeven staan bij mij centraal. Ik hou van steeds weer iets nieuws te leren en te ervaren en vind het gezellig om dat samen met anderen te doen.
Om mijn liefde voor Parijs op deze manier te kunnen delen met de leden van Alliance Française Kennemerland is weer een nieuw avontuur dat ik graag met jullie aan wil gaan.   
 
Peut-être à bientôt, Mélanie.

Kosten en inschrijving

NB: DE REIS IS VOL, u kunt niet meer boeken. Neem s.v.p. contact op met tres.kennemerland@afpb.nl als u op de wachtlijst wilt.

 

Deze driedaagse reis inclusief voorbereidende bijeenkomst bieden wij aan voor €495,- per persoon.

Inbegrepen zijn:

  • Treinreis vertrek zaterdagochtend vroeg op 4 oktober, terugreis maandag 6 oktober einde dag.
  • Hotel op basis van logies en ontbijt in een 2-persoonskamer (mogelijkheid voor 1-persoonskamers tegen meerprijs)
  • Toegang tot musea e.d.
  • Vervoer op locatie
  • Reservering restaurants
  • Reisbegeleiding gedurende de hele reis

Niet inbegrepen zijn:

  • de drankjes
  • de overige maaltijden
  • (in overleg) eventuele bijzondere activiteiten die extra kosten met zich meebrengen.
  • Reis -en annuleringsverzekering

Het is van belang een geldende reisverzekering te hebben. Alliance Française Kennemerland is geen reisbureau en kan derhalve geen reisgaranties aanbieden. Lees meer over de voorwaarden…

Met minimaal 8 deelnemers gaat de reis door. Het betreft een kleine en persoonlijke educatieve reis dus de groep zal niet groter dan 14 deelnemers worden. Indien er meer aanvraag is zal er een 2e reis georganiseerd worden.

Bij inschrijving dient er een aanbetaling van € 100,- te worden voldaan. Na de bijeenkomst van 10 juni zal het restantbedrag in rekening worden gebracht.

Inschrijven kan tot uiterlijk 8 juni 2025.

Aanbevolen niveau Frans: A1 tot C2. Frans kunnen spreken is geen verplichting: niet-Franssprekende reisgenoten zijn welkom. De reis wordt hier echter niet op aangepast. 

Misschien bezoek je iets waar je zelf anders nooit naartoe zou zijn gegaan, leer je weer iets nieuws en ontmoet je weer nieuwe mensen

BOEKENTIP

van Wendy

Tip

Tip

Tip

Tip

 

 

WANDELING

langs de Champs Élysées van Haarlem

Ontdek de Franse geschiedenis in de stad Haarlem. Volg de Franse voetsporen samen met een Franstalige gids.

Aanbevolen niveau: Van A1 tot C2

Een zondag in maart/april/mei, 11.00u (tot 12.30) – nader te bepalen

Startplaats Grote Markt Haarlem, vóór het Stadhuis (tevens eindplaats)

Parkeren kan in garage Raaks of de Appelaar

BOEKBESPREKING

met illustrator Charlotte Dematons

Een wandeling door impressionistisch Parijs

Op een bankje in de schaduw midden in Parijs zit Georges, alleen en verdrietig. Een oorlog heeft zijn leven veranderd. Hij mist zijn geliefde Jeanne en zijn vrienden Bazille, Monet, Degas, Renoir en Manet. Als zijn oude vriend Jacques hem in het park ontdekt, zwerven zij samen door de modern wordende stad.

Dematons volgt hun wandelroute, aan de hand van hoogtepunten van het Franse impressionisme.

Tijdstip: Nader te bepalen

Kennemer Boekhandel, Kleverparkweg 3, 2023 CA Haarlem

SYLVAIN LELARGE

La délicieuse fête de la langue française

Le patron aux fourneaux!

Elke Francofiel houdt van het goede leven en dat wordt graag gevierd aan tafel! Het is grappig hoeveel uitdrukkingen in het Frans verband houden met koken en eten:

‘Je n’ai plus un radis…’,
‘les carottes sont cuites’,
‘il est là comme un coq en pâte!’:

Of je nu een beginnende kok bent of een ervaren chef-kok, u kunt een heerlijke avond doorbrengen met het delen van uw favoriete recepten of het openingsmenu van uw restaurant, en u kunt uw vocabulaire verrijken met charmante of onverwachte woorden. Een licht verteerbare en smakelijke avond.

Aanbevolen niveau: vanaf A2

Entree: € 10,00 | Ami(e)s: € 7,50 | Kaartverkoop ook aan de deur

Vrijdag 20 maart, 19.30u

Hart-Haarlem, Kleine Houtweg 18, 2012 CH Haarlem

ÉVÉNEMENT LITTÉRAIRE

Rencontre avec Philippe Noble. 

Philippe Noble a dirigé La Maison Descartes et traduit plusieurs oeuvres néerlandaises vers le français dont le grand classique Max Havelaar de Multatuli et des livres de Cees Nooteboom. 
 
Langues: française et néerlandaise. Un Verre d’amitié sera offert dans la librairie.
 

Woensdag 18 maart, 19.00u

Attentie: filiaal Den Haag

Boekhandel De Vries & Van Stockum, Passage 11, 2511 AB Den Haag

Entree: € 20,00 | Membres: € 15,00

APÉRO APRÈS BOULOT

Kom ook gezellig kletsen onder het genot van een glaasje en ontmoet andere francofielen en francofonen.

De gesprekken gaan verder dan “deux croissants s’il vous plaît” of “cinq pêches blanches”. Iedereen vraagt, vertelt, luistert en reageert. Ieder op zijn eigen niveau, maar uitsluitend in het Frans.

Onze host Edith kan je altijd op weg helpen als je het even niet meer weet. Frans spreken leer je door het doen!

Derde donderdag van de maand, 20.00u:  19 maart, 16 april, 21 mei, 18 juni

Brasserie de Canette, Binnenweg 110 Heemstede, in de serre/lounge.